טיפים לאימון כושר אפקטיבי בבית

מתאמנים בבית? בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מספר טיפים מעשיים לאימון כושר אפקטיבי גם בבית.

אימוני כושר ביתיים יכולים להיעשות על ידי כל אחד ואחת מאיתנו, בכל גיל ובכל רגע נתון, והם מהווים אמצעי מעולה לשמירה על הכושר הגופני ולצרכי קיומה של פעילות גופנית מתונה או מאמצת בהתאם לסוג האימון אותו בחרתם לבצע בסביבת המגורים. כמו כן, אימוני כושר ביתיים נועדו לצרכי שמירה על משקל גוף תקין ו/או למטרות שריפת קלוריות במידה ואתם מעוניינים להשיל קילוגרמים מיותרים ממשקל גופכם. כך או אחרת, סביבת המגורים היא מקום אופטימאלי לאימוני כושר אפקטיביים במיוחד במידה ותקפידו על הטיפים החשובים הבאים:

  • שלבו בין אימוני כוח  לאימונים אירוביים – סביבת המגורים של כל אחד ואחת מאיתנו מאפשרת לנו לבצע מגוון רחב של תרגילי כושר מעולם אימוני הכוח לצד תרגילי כושר מעולם האימונים האירוביים. בשלב זה, חשוב לציין שהשילוב בין השניים יאפשר לכם ליהנות גם מהיתרונות הנלווים לאימוני כוח כגון: העלאת מסת השרירים, חיטוב צורת השרירים והעלאת קצב חילוף החומרים בגוף, וזאת לצד היתרונות הנלווים לאימון האירובי כגון: שריפת קלוריות, שמירה על גזרה מחוטבת, שיפור סיבולת לב ריאה ועוד. על מנת לבצע אימוני כוח ביתיים לצד אימונים אירוביים ביתיים, יש להצטייד במכשירי כושר ביתיים כגון: הליכונים, אופני כושר ביתיות, מדרגה, משקולות יד, רצועות TRX וציוד כושר ביתי נוסף בהתאם לתקציב העומד לרשותכם.
  • חימום מקדים לפני כל אימון – אחד מהיתרונות הבולטים של האימון הביתי טמון בעובדה שניתן לבצע את האימון בכל רגע פנוי העומד לרשותכם, אך לפני תחילת כל אימון ביתי, חשוב לחמם את הגוף ולמתוח את השרירים. פעולת החימום נועדה למנוע פציעות מיותרות ולפשר את הביצועים שלכם במהלך האימון. במידה אותם עומדים לבצע אימון אירובי בבית,  ניתן לקפוץ על חבל (דלגית) למשך מספר דקות בקצב כזה או אחר, ובמידה ואתם עומדים לבצע אימון כוח בבית, ניתן לבצע תרגילי מתיחות שונים וחשוב לעשות זאת לפני ואחרי האימון.
  • בצעו אימון פונקציונאלי לפחות פעם בשבוע – האימון הפונקציונאלי מיועד לצרכי עבודה על כל קבוצות השרירים של הגוף והוא מיועד בעיקר לאילו מבינכם המעוניינים לעצב ולחטב את גופם. אימון זה הוא סוג של אימון כוח אותו ניתן לבצע במסגרת הביתית באמצעות רצועות TRX שהן למעשה סוג של מכשיר כושר רב תכליתי באמצעותו ניתן לעבוד על שרירי הבטן, הרגליים והידיים במקביל.
  • בצעו סטים של כפיפות בטן ושכיבות סמיכה אחרי כל אימון – על מנת להפוך כל אימון ביתי לאפקטיבי יותר עבורכם, אנו ממליצים לכם לבצע מספר סטים של כפיפות בטן ושכיבות סמיכה לאחר כל אימון, ובתוך כך, לשפר את רמת הכושר הגופני שלכם ולחזק את שרירי הגוף.
  • קבעו לעצמכם תכנית אימונים סדירה וקבועה – זה שאתם בוחרים להתאמן בבית לא אומר שאתם יכולים לחפף או לזייף, ולכן, חשוב לקבוע לעצמכם תכנית אימונים שבועית במסגרתה תעבדו גם על אימוני כוח וגם על אימונים אירוביים. תכנית סדירה וקבועה תכניס אתכם למסגרת ותאפשר לכם לראות תוצאות בטווח הבינוני והארוך, הכול עניין של התמדה.

ם לאימון כושר אפקטיבי בבית

Fitness_trainer#

Fitness_trainer#