אימון כושר – להתאמן בבוקר או בערב?

אחת מהשאלות המעסיקות כל מתאמן ומתאמנת קשורה לשעות האימון, כאשר השאלה הנפוצה ביותר בקרב המתאמנים בהקשר זה היא בנוגע לשעות האימון המומלצות, בבוקר או בערב? על מנת לסייע גם לכם בבחירת שעות האימון, ריכזנו עבורכם מידע כללי בנושא, אשר יסייע גם לכם לקבל החלטה בנוגע לשעות האימון: בוקר או ערב.

אימון כושר בשעות הבוקר – יתרונות

אימוני כושר במהלך שעות הבוקר המוקדמות (בהתאם לסדר היום שלכם כמובן), יכולים לסייע לכם לשרוף שומן מיותר במהלך היום, וזאת לנוכח העובדה שהפעילות הגופנית בשעות הבוקר מסייעת להגברת קצב חילוף החומרים בגוף גם בשעות המנוחה, ובתוך כך, אימוני הכושר בשעות הבוקר יעילים יותר בשריפת קלוריות. יתרון נוסף הנלווה לאימוני כושר בשעות הבוקר בא לידי ביטוי ברמת האנרגיה הגבוהה אשר תמשיך ללוות אתכם לאורך כל שעות היום ושעות הצהריים המוקדמות. במידה ואתם מתאמנים בחדרי כושר, ישנה סבירות גבוהה לכך שרוב הכשירים יהיו פנויים יותר.

אימון כושר בשעות הערב – יתרונות

מחקרים שונים שנערכו בקרב מתאמנים בכל רחבי העולם מעידים על כך שהאימונים האפקטיביים ביותר הם אלו המתקיימים בשעות אחר הצהריים המאוחרות אל תוך שעות הערב. במחקר שנערך לפני מספר שנים נמצא כי הכוח הגדול ביותר של שרירי הארבע ראשי הוא בשעה 6 בערב, כאשר הכוח הנמוך ביותר הוא במהלך שעות הבוקר, וממצאי המחקר מעידים על כך שאימון בשעות הערב עדיף יותר בהקשר של אימוני כוח הידועים גם בשם אימוני התנגדות. בנוסף, חשוב לציין את העבודה שאימוני כושר בשעות הערב תורמים רבות לבריאות המנטאלית שלנו ומסייעים לנו להתמודד עם מצבי לחץ וסטרס באופן טוב יותר ואף מסייעים לשינה בריאה ומספקת יותר.

אימוני ריצה בבוקר או בערב – מה עדיף?

אימוני ריצה, בדומה לכל פעילות גופנית אחרת, יעילים ואפקטיביים גם בשעות הבוקר וגם בשעות הערב, כאשר אימון ריצה במהלך שעות הבוקר מסייע ותורם בין היתר לשריפת שומן והורדת לחץ הדם, ואילו אימון ריצה בשעות אחר הצהריים והערב, מסייע בעיקר לבניית מסת שריר וסיבולת לב ריאה.

אז מה עדיף: להתאמן בבוקר או בערב? התשובה תלויה בכם בלבד!

כל מסגרת של אימון גופני מעניקה לכם מגוון רחב של יתרונות פיזיולוגיים ובריאותיים, ולכן, זה לא כל כך משנה מתי אתם מקיימים את הפעילות הגופנית, במהלך שעות הבוקר או במהלך שעות הערב. יחד עם זאת, חשוב לציין שאימוני בוקר מסייעים יותר לשריפת קלוריות ואילו אימוני ערב אפקטיביים יותר לבניית מסת שריר. בסופו של דבר, הבחירה בשעות האימון, בבוקר או בערב, מומלץ שתעשה בהתאם לאורח החיים שלכם וסדר היום שלכם ובהתאם לפרקי הזמן העומדים לרשותכם בבוקר או בערב, וזאת על מנת לבצע את הפעילות הגופנית באופן תדיר וקבוע לאורך כל ימות השבוע. כך או אחרת, אנו ממליצים לכם להכניס את אימוני הכושר והפעילות הגופנית לתוך סדר יומכם ולבנות לעצמכם תכנית אימונים שבועית. כמו כן, מומלץ להסדיר את עניין התזונה ולהפקיד על מזונות המותאמים לסוג ואופי האימונים המועדפים עליכם. אז למי אתם מחכים? זה הזמן להציץ ביומן ולקבוע לעצמכם שעות אימון לשבוע הקרוב. 

Fitness_trainer#

Fitness_trainer#