ההבדל בין תוספי מזון ובין תוספי תזונה

אף על פי שתוספי תזונה ותוספי מזון הם שני סוגי מוצרים השונים זה מזה, קיים בלבול לא קטן בקרב הציבור הרחב בכל הנוגע להבדלים בין תוספי המזון לבין תוספי התזונה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע כללי על תוספי מזון ותוספי תזונה ולהבין אחת ולתמיד את ההבדל ביניהם.

מה הם תוספי מזון?

תוספי מזון הם הגדרה כוללת לכל סוגי התוספים בהם נעשה שימוש בתעשיית המזון לצרכי הארכת חיי המדף של מוצרי המזון השונים המשווקים לציבור הרחב. בנוסף, קיימים תוספי מזון שמיועדים לשיפור הטעם ו/או שינוי הצבע של מוצרי המזון השונים המיוצרים בתעשיית המזון העולמית. תוספי המזון השונים הם למעשה תוספים משפרי טעם וריח והם כוללים בין היתר: חומרים מיצבים, חומרים משמרים, צבעי מאכל וכדומה. בשלב זה, חשוב לציין שחלק מתוספי המזון הם תוספים המיוצרים מחומרי גלם טבעיים, אך ברוב המקרים מדובר במוצרים סינטטיים המיוצרים בתנאי מעבדה. מוצרים אלו אינם תורמים לתפקוד תקין של מערכות הגוף השונות, ובחלק גדול מהמקרים הם עשויים לסכן את הבריאות במידה וצורכים מוצרי מזון עתירי תוספי מזון. על פי התקן הישראלי בתעשיית המזון, קיים הכרח בסימון תוספי המזון במרכיבי המוצר, כאשר הסימון נעשה באמצעות האות E שאחריה מופיע סוג תוסף המזון המצוי במוצר המזון.  

מה הם תוספי תזונה?

תוספי תזונה הם הגדרה כוללת לכל סוגי התוספים המשמשים לצרכי השלמת פערים בתזונה היומיומית של כל אחד ואחת מאיתנו, כאשר תוספי התזונה יכולים להיות ויטמינים שונים, מינרלים, חומות אמינו, חומצות שומן, אנזימי עיכול ותוספי מזון נוספים. רוב תוספי התזונה המשווקים לקהל הרחב מגיעים בתצורת טבליות, אבקות, נוזלים או כמוסות, כאשר נטילת התוספים נקבעת בהתאם לסוג התוסף הנחוץ לכם והסיבה בגינה אתם נדרשים ליטול תוספי תזונה מלכתחילה. את התוספים השונים ניתן לרכוש ללא מרשם בבתי המרקחת או בבתי הטבע השונים ברחבי הארץ. בשלב זה, חשוב לציין שבניגוד לתוספי מזון אשר אינם מומלצים לבריאות האדם כחומר גלם, תוספי התזונה הם מוצרים טבעיים מומלצים לבריאות, אך לפני השימוש בהם מומלץ להיוועץ עם רופא או איש המקצוע המשווק אותם.

מדוע יותר ויותר אנשים נדרשים לנטילת תוספי תזונה?

לאחר שהבנו את ההבדלים בין תוספי המזון לתופסי התזונה, זה להבין למה יותר ויותר אנשים נדרשים לנטילת תוספי תזונה על מנת להשלים מרכיבי תזונה כאלו ואחרים החסרים להם בתזונה היומיומית שלהם. התשובה לכך טמונה בעובדה שתעשיית המזון המודרנית פוגעת באופן משמעותי במרכיבי התזונה שאנו מקבלים מהמזון אותו אנו צורכים, כאשר החסרים המשמעותיים של כל מרכיבי התזונה החיוניים לגופנו, לרבות, חומצות אמינו וחומצות שומן, סידן, ויטמינים וכדומה, מחייבים את האדם המודרני, ליטול תוספי תזונה כאלו ואחרים. בנוסף, חשוב לציין את העובדה שתוספי המזון המשמשים את תעשיית המזון העולמית, מהווים את אחת מהסיבות המרכזיות לכך שמוצרי המזון השונים אותם אנו צורכים באופן תדיר וקבוע הם מוצרי מזון נטולי מרכיבי תזונה חיוניים לבריאות גופינו. מכאן, נובע ההבדל העיקרי בין תוספי מזון לתוספי תזונה, כאשר תוספי המזון המשמשים את תעשיית המזון נחשבים לתוצרים המסכנים את בריאותנו ואילו תוספי תזונה המיוצרים מרכיבים טבעיים חיוניים לגופינו ונועדו להחזיר לגופינו את מרכיבי התזונה החשובים הנעדרים כיום ממוצרי המזון המיוצרים בתעשיית המזון העולמית

Fitness_trainer#

Fitness_trainer#