לשמור על תזונה נכונה עם מאמן כושר אישי

אורח חיים בריא הוא פועל יוצא של תזונה נכונה, שינה מספקת ופעילות גופנית סדירה המותאמת לגיל הכרונולוגי שלכם ולמצבכם הבריאותי – גופני. הקפדה על אורח חיים בריא תסייע גם לכם לשמור על הכושר הגופני שלכם לאורך זמן, לשמור על משקף גוף תקין ועל רמת אנרגיה וחיוניות לאורך כל שעות היום, ובנוסף, תסייע לכם להתמודד בצורה טובה יותר עם מצבי לחץ וסטרס ואף תתרום רבות למצב הרוח שלכם.

תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה – המפתח לאורח חיים בריא

השילוב בין תזונה נכונה לפעילות גופנית סדירה וקבועה הוא ללא ספק המפתח לאורח חיים בריא ולשמירה על הבריאות שלכם לאורך זמן. יחד עם זאת, חשוב לציין שהשילוב בין השניים חייב להיעשות באופן אינדיבידואלי לגבי כל אחד ואחת מביניכם, וזאת בהתאם למספר מאפיינים כללים הקשורים בין היתר לגילכם, משקל גופכם, מטרות האימון הגופני הרצויות לכם, אורח החיים שלכם וכדומה. כפועל יוצא מכך, הדרך האידיאלית ביותר לשילוב ראשוני בין תזונה נכונה לפעילות גופנית היא באמצעות אימון אישי המועבר במסגרת כזו או אחרת עם מאמן כושר אישי. באופן זה, ניתן לבצע התאמה נכונה של מבנה האימון ודרגת הקושי הנדרשת לכם. מעבר לכך, חשוב לציין את העובדה שהאימון באמצעות מאמן כושר אישי, הוא למעשה מסגרת אימון עם מטרות ברורות לטווח הקצר והארוך, כאשר המעקב האישי אחר ההתקדמות שלכם עשויה להשפיע במידה רבה על הישגי האימון בטווח הקצר והארוך.

כיצד תוכלו לשמור על תזונה נכונה עם המאמן האישי שלכם?

אין זה משנה מה היא מטרת האימון שלשמה שכרתם את שירותיו של מאמן כושר אישי, קיימת חשיבות רבה לכך שהמאמן האישי יהיה חלק בלתי נפרד מיצירת נקודת האיזון בין התזונה הנכונה לבין אימוני הכושר. ברוב המקרים, על מנת לבנות לעצמכם תפריט יומי של תזונה נכונה, מומלץ להיוועץ עם מומחה בתחום זה, כאשר התפריט המאוזן של המונח תזונה נכונה כולל בתוכו את כל אבות המזון והאנרגיה הנחוצה לכם לצורך קיומם של אימוני הכושר הגופני בהם אתם מעורבים. בניגוד לדעה הרווחת בקרב לא מעט מתאמנים, תזונה בריאה ונכונה היא לא בהכרח תפריט דל בקלוריות ונטול מזונות שאתם אוהבים, תזונה בריאה ונכונה יכולה להיות טעימה תוך שילוב של כל סוגי המאכלים שאתם אוהבים.

במידה וגם אתם להתאמן במסגרת של אימוני כושר אישיים, חשוב להגדיר ביחד עם המאמן את מטרות האימון לטווח המיידי, הבינוני והארוך, ובהתאם לכך, לפנות לשירותיה של דיאטנית לצרכי בניית תפריט יומי של תזונה בריאה ונכונה המותאמת למטרות האימון לאורך זמן. לאחר מכן, קיימת חשיבות רבה לכך שתבצעו מעקב אחר התפריט היומי, ולכך, שגם מאמן הכושר האישי שלכם יעקוב אחר האופן בו אתם שומרים על תזונה נכונה ובריאה לאורך כל תקופת האימונים.

תזונה נכונה לפני ואחרי אימון – מה חשוב לדעת?

לפני כל אימון כושר גופני קיימת חשיבות רבה לכך שתספקו לגופכם את רמת הקלוריות הנחוצות לצרכי הפקת אנרגיה זמינה במהלך האימון, ולכן, לפני כל אימון מומלץ לצרוך חטיפי אנרגיה בריאים נטולי סוכרים לצד פירות כגון תמרים או בננות. לאחר האימון קיימת חשיבות רבה לצריכה של מנת אוכל עשירה בחלבונים ופחמימות, כאשר גודל המנה מומלץ שייקבע בהתאם לרמת הקושי של האימון אותו קיימתם. מנת האוכל לאחר האימון חיונית ביותר לצורך בניית רקמת שריר וירידה במסת השומן.

Fitness_trainer#

Fitness_trainer#